• All new members please introduce your self here and welcome to the board:
    http://www.professionalmuscle.com/forums/showthread.php?t=259
Buy Needles And Syringes With No Prescription
M4B Store Banner
ddd
Riptropin Store banner
Generation X Bodybuilding Forum
Buy Needles And Syringes With No Prescription
Buy Needles And Syringes With No Prescription
Mysupps Store Banner
IP Gear Store Banner
Anabolic Hormones Store Banner
Ganabol Store Banner
Spend $100 and get bonus needles free at sterile syringes
Professional Muscle Store open now
LandmarkChem Email Banner
Medtech Store Banner
Bruce Labs Store banner
qtropin
Professional Muscle Store open now
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
over 5000 supplements on sale at professional muscle store

UNIVERSE RESULTS....?

Iron Queen

New member
Newbies
Joined
Jun 6, 2002
Messages
19
Universe Results....? (post #1)

Anyone know the results or can tell me where to find them from todays competition???? I have a friend competing and really want to see pics and results!

Please help!!!

IQ
 

BIGKIWI

IFBB PRO / FOUNDING Member
IFBB PROS
Joined
Jul 13, 2002
Messages
1,457
Hi Queen it depends on what universerse either the NABBA or IFBB but eitheer than that go to ifbb.com or nabba.com .
 

Iron Queen

New member
Newbies
Joined
Jun 6, 2002
Messages
19
I'm looking for the NABBA Universe that was held in England yesterday... its not up on the NABBA website. Someone has to know some results....

IQ
 

hardbodygrl

IFBB PRO
Registered
Joined
Jun 5, 2002
Messages
143
Try this
http://www.nabba-ua.com/eng/competitions/universe2002.htm

Universe 2002
JUNIORS-FITNESS
1
Ralf Müller
2
Tony Sperling


JUNIORS-PERFORMANCE
1 Oliver Zimmermann
2 Argo Toruke
3 Andrej Gorskolepov


JUNIORS-ATHLETIC
1 Henrik Bonde
2 Marco Ermer


JUNIORS-SUPERBODY
1 Nikolas Rautenstrauch
2 Eric Jahn
3 Sven Hoffmann


--------------------------------------------------------------------------------


WOMEN-AEROBIC-FITNESS
1 Monica Wright
2 Cornelia Trost
3 Jolanta Mileriute
4 Alexandra Kukres
5 Donata Kincinaite

WOMEN-AEROBIC-PERFORMANCE
1 Julija Kukina
2 Maryna Bukharava

WOMEN-AEROBIC-ATHLETIC
1 Valeria Ioudina
2 Olga Yakoleva



--------------------------------------------------------------------------------




WOMEN-FITNESS JUNIORS
1 Susann May
2 Alexandra Hinterbauer
3 Vicky Efstathiou
4 Tatiana Platkouskaya

WOMEN-FITNESS
1 Christina Gogou
2 Afroditi Kokkinou
3 Sabine Meusel
4 Chantelle Tanke
5 Tanja-Leona Meyer
6 Ingrid Neuhofer
7 Tanja Dietrich
8 Sandra Tilke

WOMEN-FITNESS OVER 30
1 Dunja Beil Overall-Winner
2 Melanie Helfrich
3 Anna-Maria Konstantinidou
4 Jolanda Beuving
5 Emma Rütz
6 Marina Burinskaja
7 Jana Maier
8 Maddalena Colombo
Isabelle Manuguera


--------------------------------------------------------------------------------



WOMEN-PERFORMANCE
1 Susan Malekpur Overall-Winner
2 Anna Komissarova
3 Iva Jurkovic
4 Yuliya Drazhyna

WOMEN-PERFORMANCE OVER 30
1 Iris Probus
2 Marie Pierre Ripert
3 Celine Manuguera
4 Olga Vassina
5 Betina Müller
6 Damiana Maestri
7 Elke Schwäbe
8 Angelika Brecht
Gitte Nielsen
Brita Milde


--------------------------------------------------------------------------------



WOMEN-ATHLETIC
1 Sonja Schleis

WOMEN-ATHLETIC OVER 30
1 Sylvie Esmenjaud Overall-Winner
2 Romina Paoli
3 Melanie Merker
4 Zaida Desole
5 Mascha Tieken
6 Anna Kirioukhina
7 Jelena Terasmaa
8 Jelena Jaksic
Marina Karyagina

WOMEN-ATHLETIC OVER 40
1
Angela Mc Cluskey


--------------------------------------------------------------------------------



WOMEN-SUPERBODY
1 Irina Zinchenko Overall-Winner
2 Monika Schäfer

WOMEN-SUPERBODY OVER 30
1 Lucie Walther
2 Sandrine Sacoman
3 Veronique Ducos



--------------------------------------------------------------------------------


WOMEN-EXTREM-BODY
1
Alvia Solomentseva


--------------------------------------------------------------------------------



WHEELCHAIR-ATHLETE
1 Alexander Koroljov
2 Kenrik Palmer


--------------------------------------------------------------------------------



MEN-FITNESS
1 Jürgen Guem Overall-Winner
2 Bernd Oesterle
3 Giuseppe Scala
4 Vladimir Maslenkine
5 Helmut Seifert
6 Tanel Idil
7 Ronny Lang
8 Patrick Spallino
Alexandar Sretenovic
Freddy Gaal
Andreas Rybant
Aretas Kolmakovas
Yorick Bakker

MEN-FITNESS OVER 30
1 Stefan Westphal
2 Andrea Oliban
3 Frank Grüneberg
4 Knud Madsen
5 Thomas Maurer
6 Frederico Dall´ora
7 Günter Frenz
8 Olaf Zill
Martin Hesse

MEN-FITNESS OVER 40
1 Bernd Hecker
2 Ralf Patrik Amon
3 Peter Dauth
4 Claude Fruit
5 Ugo Giulianati
6 Jürgen Weber
7 Oleg Troukhanov
8 Lutz Hopfe



--------------------------------------------------------------------------------



MEN-PERFORMANCE
1 Sven Franz
2 Anthony Graham
3 Thomas Wenzl
4 Balislau Bukharau
5 Michael Schmidt

MEN-PERFORMANCE OVER 30
1 Vassili Delis Overall-Winner
2 Patrick Heisel
3 Frank Heumer
4 Sven Decker
5 Francois Moutel
6 Stefan Wiedemann
7 Stephan Plana
8 Burkhard Fabian
Andreas Filz
Edgars Zebegs
Uwe Daut
Patrice Mangin
Marko Terasmaa
Sven Gromoll
Dietmar Waclaw

MEN-PERFORMANCE OVER 40
1 Dietmar Haubold
2 Dietmar Schloßmacher
3 Andreas Hemmann
4 Rainer Eckert
5 Siegfried Niklasch
6 Neil Mc Cluskey



--------------------------------------------------------------------------------



MEN-ATHLETIC
1 Alain Coniglio
2 Peter Hager
3 Bobby Moaeri
4 Tarmo Tiits
5 Michael Metz
6 Christian Neuhofer

MEN-ATHLETIC OVER 30
1 Aleksandr Kazlov
2 Christian Castellina
3 Andreas Wilms
4 Andre Jentzsch
5 Hanno Schupp
6 Andreas Trienbacher
7 Aldo Negretti
8 Ole Jensen
Jordi Rieger
Christophe Ducos
Andrey Bilanov
Thomas Biesterfeld
Sam Cullingworth
Christophe Manuguera
Frank Fuhrmann

MEN-ATHLETIC OVER 40
1 Thomas Bachert
2 Mike Mitchell



--------------------------------------------------------------------------------



MEN-SUPERBODY
1 Artem Ovsoian
2 Murat Demir
3 Roman Ruder

MEN-SUPERBODY OVER 30
1 Massimo Monaco Overall-Winner
2 German Shelest
3 Roman Senti
4 Nikolai Kornosev
5 Robert Nsafoah
6 Thomas Waldbauer
7 Rene Böhme
8 Oliver bauer

MEN-SUPERBODY OVER 40
1 Antonio Vergiani
2 Bernd Robitschko
3 Bernd Brennecke
4 Jaksic Vedran



--------------------------------------------------------------------------------



MEN-OVER 50
1 Reinhard Hess
2 Herbert Paduch

MEN-OVER 60
1 Willi Bendel
2 Ascanio Vernati



--------------------------------------------------------------------------------



MEN-EXTREM-BODY
1 Werner Höh
3 Jurijs Karsecjans
2 Fabrice Rinaldi



--------------------------------------------------------------------------------



PAIRS-FITNESS
1 Monica Wright & Tom Matt
2 Jolanda Beuving & Yorick Bakker
3 Celine & Christophe Manuguera
4 Betina Müller & Sven Franz
5 Chantelle Tanke & Freddy Gaal
6 Maryna Bukharava & Balislau Bukharau
7 Sandra Tilke & Frank Fuhrmann
8 Inna & Marko Terasmaa

PAIRS-ATHLETIC
1 Sandrine Sacoman & Alain Coniglio
2 Valeria Ioutina & German Shelest
3 Veronique & Christophe Ducos
4 Ingrid & Christian Neuhofer
5 Julija Kukina & Jurijs Karsecjans
6 Marina Burinskaja & Nikolai Kornosev
7 Iva Jurkovic & Jaksic Vedran
 

Iron Queen

New member
Newbies
Joined
Jun 6, 2002
Messages
19
wrong show.... that was back in June and that was a fitness show.... the show i'm looking for was yesterday (oct 12th).

thanks anyways,

IQ
 

Forum statistics

Total page views
501,577,380
Threads
123,296
Messages
2,345,672
Members
155,027
Latest member
Lathe Crasher
Top