• All new members please introduce your self here and welcome to the board:
    http://www.professionalmuscle.com/forums/showthread.php?t=259
Buy Needles And Syringes With No Prescription
M4B Store Banner
intex
Riptropin Store banner
Generation X Bodybuilding Forum
Buy Needles And Syringes With No Prescription
Buy Needles And Syringes With No Prescription
Mysupps Store Banner
IP Gear Store Banner
PM-Ace-Labs
Ganabol Store Banner
Spend $100 and get bonus needles free at sterile syringes
Professional Muscle Store open now
sunrise2
PHARMAHGH1
kinglab
ganabol2
Professional Muscle Store open now
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
azteca
granabolic1
napsgear-210x65
esquel
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
ashp210
UGFREAK-banner-PM
1-SWEDISH-PEPTIDE-CO
YMSApril21065
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
advertise1
tjk
advertise1
advertise1
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
over 5000 supplements on sale at professional muscle store
over 5000 supplements on sale at professional muscle store

How much money do you spend on food per day?

How many of you guys like the ground bison over ground beef?

Screenshot_20230511-104618_Walmart.jpg
 
for two people; depending on whether eating out or not. A minimum of £1200 per month upwards of £3000-4000pm easily at some points during 2021-2022. I’m trying to cut back and budget. Im not somebody to talk to about finances, my attitude is to make more money rather than be frugal, a costly mistake.
 
Never tried it but BJ's sells it so should pick up a package and make meatballs for my pasta with it.
I don't eat much pasta. Which is weird bc I love it. My own marinara receives some accolades (spicy and full of chicken, beef, and sausage) and goes well over pasta. I'll try the bison next time instead of beef.

The bison I usually do the grilled burgers. Delicious. Here in the NE USA it's $9/lb so two 1/4lb patties is $4.50. That's not horribly bad and the kids like it which is nice.
 
Lol love sushi nachos with the fried wonton chips - but def not on my summer diet…
I’ve always looked at sushi as Japanese nachos..I live in Texas..so, while I like sushi..I eat a hell of a lot more nachos..MEXICAN NACHOS
 
I have a whole freezer of it! I pulled a wild bison tag out of Wyoming last year and will be stocked for a while
That's killer. I love the venison I've harvested but bison would be good if not better.
 
3 scoops whey ... Like $2.50

One pound meat.. maybe a little bread or rice or fruit.. $5

One pound meat... A good deal of starches veggies fruits.. $8-9

Three scoops casein.. $3?

I guess around $20 per day if I am tight on my diet, not snacking, not eating out, etc...
 
Can’t stop won’t stop
Not too far off from my lunch yesterday. Had a nice sushi platter (nigiri) with hot and sour soup and uni shooters (sea urchin, raw quail egg, and roe). Totally addictive.
 
I don't eat much pasta. Which is weird bc I love it. My own marinara receives some accolades (spicy and full of chicken, beef, and sausage) and goes well over pasta. I'll try the bison next time instead of beef.

The bison I usually do the grilled burgers. Delicious. Here in the NE USA it's $9/lb so two 1/4lb patties is $4.50. That's not horribly bad and the kids like it which is nice.
Bison is probably my favorite meat. If you can find a steak at a higher end restaurant. It's melt in your mouth good.
 
Lol I can fucking eat uni all day!
It's really weird that the stuff ppl turn their nose up at, I love that shit. It's like, "How are your ribs, hun?" While I'm putting a tentacle in my mouth LOL
 
It's really weird that the stuff ppl turn their nose up at, I love that shit. It's like, "How are your ribs, hun?" While I'm putting a tentacle in my mouth LOL
Uni is def an acquired taste. I always tell people if you like raw oysters you’ll love uni.

Side note - to anyone in SoCal, major cities in Texas or North Miami - you can get Uni for like $2.5 a piece at Kura. Can’t beat that…
 
When home

Bowl of oats + peanut butter + protein powder $2.00ish
2 Factor premade meals $8.00 each
Bowl of vermicelli or other misc lunch $20
Dinner with wife $80-120 or if we cook $40ish
 

Forum statistics

Total page views
558,902,895
Threads
136,007
Messages
2,776,363
Members
160,403
Latest member
Cross Roads
NapsGear
HGH Power Store email banner
your-raws
Prowrist straps store banner
infinity
FLASHING-BOTTOM-BANNER-210x131
raws
Savage Labs Store email
Syntherol Site Enhancing Oil Synthol
aqpharma
YMSApril210131
hulabs
ezgif-com-resize-2-1
MA Research Chem store banner
MA Supps Store Banner
volartek
Keytech banner
musclechem
Godbullraw-bottom-banner
Injection Instructions for beginners
Knight Labs store email banner
3
ashp131
YMS-210x131-V02
Back
Top